سرامیک های تابشی Apogee

سرامیک های تابشی Apogee

سرامیک تابشی apogee اپوجی

سرامیک های تابشی Apogee کانادایی

شرکت مهر تابش استیلا به عنوان وارد کننده این سرامیک ها در ایران شناخته شده است. این نوع سرامیک که بهترین سرامیک تابشی نیز میباشد ساخت شرکت Apogee کانادا بوده که توانایی بالا در تحمل حرارت دارد و بیش از 1150 درجه سلسیوس را تحمل کند.

 

به دلیلی جنس عالی و استحکام بالا، از این سرامیک برای تولید انرژی حرارتی تابشی در کوره های صنعتی استفاده می‌شود. نمونه های عموی استفاده شده از سرامیک برای انتقال تابش سیستم های گرمایشی بزرگ است که در فرودگاه ، فروشگاه ها و مراکز تجاری توریستی مدرن اروپایی استفاده می‌شود.

سرامیک های تابشی apogee
سرامیک های تابشی apogee

استفاده از سرامیک در کباب پز تابشی :

در کباب پز ها انرژی حرارتی به این سرامیک ها برخورد می کند و با داغ شدن بین سرامیک ها انرژی به صورت موج حرارتی از این سرامیک ها تابیده می‌شود. نمونه معمولی این نوع تابش انرژی در مورد آهن های گداخته نیز صورت می گیرد اما آهن بعد از مدتی دریافت حرارت توان خود را از دست می دهد و ذوب می شود ولی این سرامیک ها با توجه به مقاومت بالایی که دارند نه تنها ذوب نمی شوند بلکه بهترین وسیله انتقال انرژی به صورت تابشی در دنیا می باشند.

 

از این سرامیک ها به عنوان مشعل تابشی در کباب پز تابشی استفاده می شود . این مشعل‌ها دارای سطوح تابشی وسیعی از جنس سرامیک بوده و معمولاً مسطح می‌باشند. در این مشعل‌ها احتراق به‌صورت اتمسفریك بوده و با استفاده از مخلوط گاز و هوا با فشار چند اینچ ستون آب، دمایی تا حدود 950 درجه سانتی‌گراد تولید می‌کنند.

سرامیک های تابشی
سرامیک های تابشی
سرامیک های تابشی کباب پز apogee
سرامیک های تابشی کباب پز apogee

پخت کباب مناسب با حفظ مواد پروتئین ها و مواد عالی گوشت، با استفاده از کباب پز تابشی :

بر اساس تحقیقات انجام شده در سال 1949 و بعد از آن ، گوشت در دمای 150 درجه به خوبی پخته می شود. این پخت مناسب باعث می‌شود که ویتامین های موجود در گوشت در اثر پختن تلف نشوند و از بین نروند .  در دماهای بالاتر این ویتامین ها و پروتئین ها سوخته و به زغال تبدیل می شوند.

در کباب پز تابشی تولید شده در شرکت تابش استیلا در هنگام پخت در ابتدا یک لایه سخت بر روی کباب ایجاد می شود. این لایه سخت مانع خروج رطوبت و سوختن ویتامین و سایر مواد مغذی  گوشت می گردد .

کباب پزتابشی تولید شده در تابش استیلا با استفاده از این شیوه جدید پخت توانسته است گامی مؤثر در خصوص طبخ غذاهای مغذی و سالم بردارد. دریافت تازیده دانشگاه علوم پزشکی و نشان استاندارد ایران مهر تأییدی بر این ادعا می باشد.

مزایای استفاده از این نوع حرارت تابشی در کباب پز تابشی تابش استیلا :

امواج ساطع شده در این کباب پز ها به یک نقطه محل خاص تابیده می شود که در واقع همان کباب است.

در این سیستم نیازی به گردش هوا و چرخش و جابجایی هوا نیست.

انرژی تابش شده در کباب پز تابشی باعث پخت سریع و آسان کباب خواهد شد.

بازده حرارتی بسیار بالا نسبت به کباب پزهای قدیمی

پاسخ فوری نیاز به گرمایش برای پخت کباب (در کوتاه ترین زمان ممکن آماده پخت کباب می شود – کمتر از 5 دقیقه دستگاه باید روشن بماند تا کاملاً داغ و آماده شود – در نمونه های سنتی این زمان بیش از 20 دقیقه است)

مزایای استفاده از کباب پز تابشی :

کباب ها در این روش سوخته نمی شوند و تماماً یکدست و یکنواخت پخت می شوند.

کباب پز تابش استیلا حداقل سرویس سالیانه را دارد.

کاهش هزینه برای گاز مصرفی و صرفه جویی در آن

کاهش هزینه برای نیروی انسانی و صرفه جویی مالی در آن

بازگشت سرمایه هزینه شده در کوتاه ترین زمان ممکن به دلیل صرفه جویی های انجام شده

عدم اشغال فضای زیاد در آشپزخانه ها

سرعت بالای پخت کباب و مناسب برای رستوران های بزرگ

مغز پخت کردن کباب ها

کباب پزتابشی تابش استیلا تماماً بدون دود می باشد.

کاهش آلودگی محیط و عدم پراکنده شدن چربی های سوخته شده و معلق در هوا در محیط (تمام چربی و روغن تولید شده بر روی کباب ها در هنگام پخت به سینی کف کباب پز ریخته می‌شود و اصلاً بوی سوختگی روغن و چربی به مشام نمی رسد)

نتیجه گیری :

با توجه به موارد اعلام شده می توان گفت که امروزه یکی از بهترین روش های پخت کباب در رستوران ها استفاده از کباب پز تابشی می باشد. دیگر زمان استفاده از زغال برای پخت کباب به سر آمده و سرطان زا بودن استفاده از زغال و دود زغال برای پخت کباب به همگان ثابت شده است.

امروزه رستوران های بزرگ و پیشرفته در سطح کشور با تهیه کباب پزتابشی از شرکت تابش استیلا در زمینه تأمین سلامتی غذا و ارائه غذای با کیفیت به مشتریان خود گامهای بلندی را برداشته اند.

استفاده از تجهیزات آشپزخانه صنعتی باعث شده است که فرایند پخت سریع‌تر و با کیفیت تر باشد. همچنین استفاده از این کباب پز ها همان طور که اشاره شد باعث کاهش هزینه های سربار در رستوران ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X