کباب پز تابشی چیست و چگونه کار میکند

کباب پز تابشی چیست و چگونه کار میکند

کباب پز تابشی

کباب پز تابشی چیست و چگونه کار می کند !

کباب پز تابشی محصول شرکت مهر تابش استیلا است . تابش استیلا به‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مجموعه‌های تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، انواع کباب پز تابشی ، کباب پز تابشی اتوماتیک ، کباب پز بدون دود ، کباب پز تابشی خانگی بدون دود ، کباب پز خانگی ، کته پز ریلی ، فر پیتزا ریلی ، سرخ کن دو سبده و غیره در نظر دارد با ارائه مجموعه مقالاتی در خصوص رستوران داری، به همکاران خود در این صنعت کمک کند.

استفاده از امواج تابشی، کباب پز تابشی محصول جدید صنعت رستوران و آشپزخانه

تابش (Radiation) نوعی روش انتقال حرارتی است. در این روش امواج الکترومغناطیس از طریق حرارت بالا منتقل می شوند. سرعت این انتقال تقریباً برابر با سرعت انتقال نور است. علت اصلی انتقال حرارت به وسیله تابش حرکات دورانی و ارتعاشی مولکول، اتم ها و الکترون ها است.

از این رو با افزایش دما نرخ انتقال حرارت تابشی بیشتر می شود. در این نوع تابش انرژی تابیده شده در گروه امواج بی خطر قرار می گیرد. در شکل زیر مقدار تابش امواج مشخص شده است. کمترین طول موج در بین امواج را امواج کیهانی دارند و موج الکتریکی بیشترین طول موج را در بین امواج دارد.

قریباً تمامی وسایل الکتریکی اطراف ما در تلویزیون گرفته تا گوشی موبایل از خود امواج الکتریکی با طول موج های مختلف را ارسال می کنند. اما همه این امواج در کوتاه مدت و دراز مدت برای بدن مضر نیستند. یکی از بزرگترین منابع ارسال امواج در دنیای ما خورشید است که به عنوان بزرگترین منبع ارسال موج های الکترومغناطیسی در دنیای ما شناخته می‌شود. همان‌طور که میدانید تابش نور خورشید برای بدن ما نه تنها ضرر ندارد بلکه مفید هم است

سرامیک های تابشی apogee
سراامیک های تابشی Apogee
سرامیک های تابشی
سرامیک های تابشی

بی ضرر بودن انرژی تابشی حرارتی

در عکس زیر مشاهده می کنید که موج های تابشی بی خطر و خطرناک برای بدن انسان کدام است. اکثر وسایل ارتباطی اطراف ما در گروه بی خطر ها قرار دارد

همچنین در این عکس زیر مشاهده می کنید که انرژی تابشی حرارتی در کدام محدوده قرار دارد. با مقایسه عکس بالا و عکس پایین مشخص می شود که انرژی تابشی حرارتی برای بدن انسان ها مضر نیست. همان طور که مشاهده می کنید نور که باعث دیدن اجسام می شود نیز در همین گروه امواج تابشی بی خطر قرار دارد

سرامیک های کباب پز تابشی
سرامیک های کباب پز تابشی

استفاده از انرژی تابشی در مصارف خانگی و پخت و پز

حال که از بی خطر بودن امواج تابشی حرارتی مطمئن شده ایم باید بتوانید استفاده مناسبی از این موج بی خطر کنیم. بهترین استفاده از این موج برای پخت و پز است. یک پخت و پز عالی و بدون دود و مناسب برای دنیای مدرن و شهرنشینی امروزی. شرکت مهر تابش استیلا با توجه به همین امر مهم و با اتکا به تجربه مهندسان خود توانسته است از این انرژی تابشی در زمینه پخت یکی از لذیذ ترین غذاهای ایرانی استفاده کند !

کباب با استفاده از کباب پز های تابشی
کباب با استفاده از کباب پز های تابشی

اولین مخترع کباب پز تابشی بدون دود در ایران در سال 1388

سند زیر برگرفته از سایت سازمان ثبت اسناد کشور است که نشان می دهد اولین مخترع اجاق پخت مادون قرمز و کباب پز تابشی بدون دود در ایران جناب آقای حمید رضا کربلائی علی مدیر عامل شرکت مهر تابش استیلای اراک می باشد.

حاج اقا حمیدرضا کربلایی مخترع و تولید کننده کباب پز تابشی
حاج اقا حمیدرضا کربلایی مخترع و تولید کننده کباب پز تابشی

 

تولید کباب پزهای تابشی که برای اولین بار توسط شرکت مهر تابش استیلا انجام شده و مخترع این کباب پزها مدیرعامل این شرکت جناب آقای حمید رضا کربلائی علی است. این اختراع در سیستم ثبت اختراع ایران نیز به ثبت رسیده است. ایشان را باید مخترع کباب پز تابشی در ایران نامید. کباب پز تابشی بدون دود تکمیل کننده اختراع قبلی ایشان با عنوان اجاق پخت مادون قرمز بدون روغن می باشد.

گواهی ثبت اختراع کباب پز تابشی بدون دود

گواهی نامه ثبت اختراع کباب پز تابشی
گواهی نامه ثبت اختراع کباب پز تابشی
گواهی نامه ثبت اختراع کباب پز تابشی

اولین تولید کننده کباب پز تابشی در ایران- شرکت مهر تابش استیلا

شرکت مهر تابش استیلا با مدیریت مهندس حمیدرضا کربلایی و تکمیل طرح ها، مفتخر است، محصولات صنعتی آشپزخانه از قبیل : 14 مدل کباب پز تابشی، فر پیتزا ریلی، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و غذا پزی را با نام تجاری تابش استیلا در ایران تولید و به بازار عرضه نموده است.

کباب پز تابشی با برند تابش استیلا حاصل 40 سال تلاش و تجربه مدیران شرکت مهر تابش استیلای اراک می‌باشد. دستگاه کباب پز تابشی اولین بار در ایران توسط این شرکت طراحی و اختراع شده است و پس از کسب گواهینامه ثبت اختراع و تأییدیه دانشگاه علوم پزشکی، تولید انبوه آن در دستور کار قرار گرفت.

تماس با ما

آدرس کارخانه:

اراک ، شهرک صنعتی شماره 3 (خیرآباد)، بلوار آیت الله اراکی ، خیابان 302 ، شرکت مهرتابش استیلا

ساعات کاری :

8 صبح / 4 بعدظهر

شماره های تماس

09054035164
08633554336
Email : tabeshestilla@GMAIL.COM

در فضای مجازی مارا دنبال کنید

سؤالات متداول

مهر تابش استیلا به‌عنوان یکی از بزرگ ‌ترین مجموعه‌های تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی ، انواع کباب پزتابشی ، کباب پزتابشی اتوماتیک ، کباب پز بدون دود ، کباب پزتابشی خانگی بدون دود ، کباب پز خانگی ، کته پز ریلی ، فر پیتزا ریلی ، سرخ کن دو سبده و غیره را در ایران تولید کرده است . تمام محصولات تولید شده در این مجموعه ایمن بوده و دارای نشان استاندارد جمهوری اسلامی ایران می باشند.

 

کباب پز تابشی را می توان یکی از جدیدترین ابداعات و اختراعات در زمینه طبخ و پخت کباب دانست. استفاده از این نوع کباب پز ها باعث شده است که روند طبخ و سرعت طبخ انواع کباب بیشتر شود. همچنین با استفاده از این نوع کباب پز ها دیگر ما شاهد کباب های سوخته و یا نپخته نخواهیم بود. کباب پزهای تابشی با استفاده از فرایند تابش انرژی گرمایی و ساطع کردن حرارت روی سطح کباب ها اقدام به طبخ آن‌ها می کند. امروزه انواع کباب پزهای تابشی در ایران تولید می شود. کباب پزتابشی اختراع و محصول شرکت مهر تابش استیلا بوده و اولین بار توسط جناب آقای حاج حمید رضا کربلایی ثبت اختراع و معرفی شده است . امروزه شرکت های زیادی در سطح ایران اقدام به تولید و فروش این محصول می کنند.

 

کباب پز تابشی تولید شده در شرکت مهر تابش استیلا کاملاً استاندارد بوده و به عنوان شاخص کباب پز تابشی استاندارد شناخته می‌شود. این شرکت موفق به دریافت نشان استاندارد از سازمان ملی استاندارد برای تمامی دستگاه های کباب پز تابشی خود (تمامی مدل‌های خانگی و صنعتی) شده است. همچنین نمونه های صادراتی نیز دارای استاندارد های بین المللی بوده و به عنوان کباب پز تابشی استانداردفروخته می شود. در حال حاضر مدل های مختلفی از کباب پز های تولید شده این شرکت در کشور های مختلف استفاده می‌شوند. با این حال در هنگام خرید کباب پز تابشی استاندارد حتماً دقت کنید که نشان استاندارد اصلی را داشته باشند چرا که امکان بروز حادثه بسیار بالا است. تنها کباب پز تابشی استاندارد در ایران تولیدی شرکت مهر تابش استیلا می باشد.

مخترع و تولید کننده تخصصی کباب پز تابشی در ایران شرکت مهر تابش استیلا است. کباب پزتابشی به یکی از بهترین و مهم‌ترین تجهیزات آشپزخانه صنعتی و رستوران ها تبدیل شده است. تقریباً دیگر کباب پز های زغالی و منقلی در هیچ رستورانی استفاده می شود. دود حاصل شده از سوختن چربی ها و چکه کباب روی زغال ها سرطان زا بوده و این کباب پز ها دیگر استفاده نمی‌شوند. همچنین با توجه به گسترش شهرنشینی استفاده از کباب تابشی خانگی در خانه ها و آپارتمان ها به دلیل بدون دود بودن آن‌ها بسیار رواج پیدا کرده است. در نتیجه کباب پز زغالی دیگر مورد استفاده عموم مردم نیست.

انواع کباب پز های تولید شده در شرکت مهر تابش استیلا کامل ایمن و دارای نشان استاندارد می باشند. کباب پزتابشی نه تنها بی ضرر بوده که بدون بود و بدون دود نیز می باشد. به دلیل تابش حرارت از بالا روی سطح کباب ها به این نوع کباب پز ها لقب کباب پز تابشی داده است. در این نوع کباب پز ها سرامیک ها به قدری داغ می شوند که حرارت را به سمت کباب ها پرتاب می کنند. در این حالت دمای سطح سرامیک ها به 1200 درجه سانتی‌گراد می رسد. در این نوع کباب پز ها خبری از استفاده از تابش های فرابنفش و تابش های مضر نیست.

با ما در ارتباط باشید


    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    آواتار موبایل
    Main Menu x
    X